Notícies de l'escola

Notícies generals del Mowgli
Diumenge, 10 Gener 2021 12:26

La Biblioteca exposa projectes escolars confinats

La Biblioteca d'Igualada exposa projectes que es van dur a terme durant el confinament del curs passat. 

Molts centres escolars es van haver de reinventar, durants el 2n i 3r trimestre del curs 2019-20, per a poder fer front a les circumstàncies que ens van obligar a tancar les portes de totes les escoles. Malauradament, la pandèmia no ha finalitzat però tot i així, hi ha petits aspectes positius que volem celebrar, com per exemple la bona feina dels nens i nenes, famílies i personal docent. Per això, la Biblioteca ha fet un recull de projectes que es varen dur a terme de forma telemàtica. 

La nostra Escola exposa el projecte Un Sant Jordi diferent. Gràcies a tota la comunitat Mowgli, encapçalada pels alumnes, famílies i professorat, el Sant Jordi de l'abril de 2020 va acabar sent una festa especial i ben original. Com sempre, junts fem la nostra Escola: una Escola com una casa. 

Propers esdeveniments

20
Des
El dilluns 20 a 1/4 de 6 de la tarda serà el torn de Rikkis, Toomais i Baloos i a 1/4 de 7 cantaran

21
Des
Cantaran els grups de la Llar d'Infants i Educació Infantil

El lloc web http://escolamowgli.cat utilitza cookies pròpies i de tercers pel correcte funcionament de la pàgina web.
Vostè pot permetre el seu ús o canviar la seva configuració des del seu navegador sempre que ho desitgi.
Aquesta web no genera perfils. Trobarà més informació a la nostra política de cookies